Garmin Canada Inc. ANTC782M4IB-TRAY
Manufacturer :
Garmin Canada Inc.
Mfr. Part # :
ANTC782M4IB-TRAY
Description
RX TXRX MOD ISM>1GHZ TRC ANT SMD
Catalog
RF Transceiver Modules and Modems
DataSheet
ANTC782M4IB-TRAY PDF
Price is not available, please RFQ
ANTC782M4IB-TRAY Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Tray
  • Part Status:Obsolete
  • RF Family/Standard:General ISM > 1GHZ
  • Protocol:-
  • Modulation:GFSK
  • Frequency:2.4GHz
  • Data Rate:20kbps
  • Power - Output:4dBm
  • Sensitivity:-86dBm
  • Serial Interfaces:SPI
  • Antenna Type:Integrated, Trace
  • Utilized IC / Part:CYWUSB693X
  • Memory Size:-
  • Voltage - Supply:2V ~ 3.6V
  • Current - Receiving:23.7mA
  • Current - Transmitting:25.9mA ~ 34.3mA
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Operating Temperature:-40°C ~ 85°C