RadioControlli RC-CC1352-915
Mfr. Part # :
RC-CC1352-915
Description
TRANSCEIVER MODULES CC1352R BASE
DataSheet
RC-CC1352-915 PDF
Price is not available, please RFQ
RC-CC1352-915 Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Tray
  • Part Status:Active
  • RF Family/Standard:802.15.4, Bluetooth
  • Protocol:6LoWPAN, Bluetooth v5.0, Thread
  • Modulation:-
  • Frequency:915MHz
  • Data Rate:4Mbps
  • Power - Output:5dBm
  • Sensitivity:-110dBm
  • Serial Interfaces:-
  • Antenna Type:Antenna Not Included
  • Utilized IC / Part:CC1352R
  • Memory Size:-
  • Voltage - Supply:1.8V ~ 3.8V
  • Current - Receiving:8.1mA
  • Current - Transmitting:13.4mA ~ 24mA
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Operating Temperature:-30°C ~ 75°C