RadioControlli RC-CC1310-434
Manufacturer :
RadioControlli
Mfr. Part # :
RC-CC1310-434
Description
TRANSCEIVER MODULES CC1310 BASED
Catalog
RF Transceiver Modules and Modems
DataSheet
RC-CC1310-434 PDF
Price is not available, please RFQ
RC-CC1310-434 Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • RF Family/Standard:802.15.4
  • Protocol:6LoWPAN
  • Modulation:-
  • Frequency:434MHz
  • Data Rate:4Mbps
  • Power - Output:14dBm
  • Sensitivity:-124dBm
  • Serial Interfaces:-
  • Antenna Type:Antenna Not Included, U.FL
  • Utilized IC / Part:CC1310F128
  • Memory Size:-
  • Voltage - Supply:1.8V ~ 3.8V
  • Current - Receiving:5.5mA
  • Current - Transmitting:13.4mA ~ 23.5mA
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Operating Temperature:-30°C ~ 75°C