Garmin Canada Inc. D52QD2M4IA-A-REEL
Manufacturer :
Garmin Canada Inc.
Mfr. Part # :
D52QD2M4IA-A-REEL
Description
RX TXRX MODULE BT TRC ANT SMD
Catalog
RF Transceiver Modules and Modems
DataSheet
D52QD2M4IA-A-REEL PDF
Price is not available, please RFQ
D52QD2M4IA-A-REEL Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • RF Family/Standard:Bluetooth
  • Protocol:Bluetooth v4.2
  • Modulation:-
  • Frequency:2.4GHz
  • Data Rate:60kbps
  • Power - Output:4dBm
  • Sensitivity:-96dBm
  • Serial Interfaces:I²C, SPI, UART
  • Antenna Type:Integrated, Trace
  • Utilized IC / Part:nRF52832
  • Memory Size:512kB Flash, 64kB RAM
  • Voltage - Supply:1.7V ~ 3.6V
  • Current - Receiving:-
  • Current - Transmitting:-
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Operating Temperature:-40°C ~ 85°C