Panasonic ARV10N24Q
Manufacturer :
Panasonic
Mfr. Part # :
ARV10N24Q
Description
IC RF SWITCH SPDT 8GHZ
Catalog
RF Switches
DataSheet
ARV10N24Q PDF
Price is not available, please RFQ
ARV10N24Q Tech Specifications
  • Series:ARV
  • Package:Bulk
  • Part Status:Last Time Buy
  • RF Type:General Purpose
  • Topology:Reflective
  • Circuit:SPDT
  • Frequency Range:0Hz ~ 8GHz
  • Isolation:60dB (min)
  • Insertion Loss:0.4dB (max)
  • Test Frequency:8GHz
  • P1dB:-
  • IIP3:-
  • Features:-
  • Impedance:50Ohm
  • Voltage - Supply:24V
  • Operating Temperature:-55°C ~ 85°C