Rochester Electronics ADG902BCP-500RL7
Manufacturer :
Rochester Electronics
Mfr. Part # :
ADG902BCP-500RL7
Description
WIDEBAND SPST SWITCH
Catalog
RF Switches
DataSheet
ADG902BCP-500RL7 PDF
Price is not available, please RFQ
ADG902BCP-500RL7 Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Bulk
  • Part Status:Obsolete
  • RF Type:General Purpose
  • Topology:Reflective
  • Circuit:SPST
  • Frequency Range:-
  • Isolation:-
  • Insertion Loss:-
  • Test Frequency:-
  • P1dB:17dBm (typ) P1dB
  • IIP3:36dBm (typ)
  • Features:-
  • Impedance:50Ohm
  • Voltage - Supply:1.65V ~ 2.75V
  • Operating Temperature:-40°C ~ 85°C