Panasonic ARD12012
Manufacturer :
Panasonic
Mfr. Part # :
ARD12012
Description
IC RF SWITCH SPDT 18GHZ
Catalog
RF Switches
DataSheet
ARD12012 PDF
Price is not available, please RFQ
ARD12012 Tech Specifications
  • Series:ARD
  • Package:Bulk
  • Part Status:Active
  • RF Type:General Purpose
  • Topology:Reflective
  • Circuit:SPDT
  • Frequency Range:0Hz ~ 18GHz
  • Isolation:60dB (min)
  • Insertion Loss:0.5dB (max)
  • Test Frequency:18GHz
  • P1dB:-
  • IIP3:-
  • Features:-
  • Impedance:50Ohm
  • Voltage - Supply:12V
  • Operating Temperature:-55°C ~ 85°C