Panasonic ARV12A12
Manufacturer :
Panasonic
Mfr. Part # :
ARV12A12
Description
IC RF SWITCH SPDT 8GHZ MODULE
Catalog
RF Switches
DataSheet
ARV12A12 PDF
Price is not available, please RFQ
ARV12A12 Tech Specifications
  • Series:ARV
  • Package:Bulk
  • Part Status:Last Time Buy
  • RF Type:General Purpose
  • Topology:Reflective
  • Circuit:SPDT
  • Frequency Range:0Hz ~ 8GHz
  • Isolation:70dB (min)
  • Insertion Loss:0.3dB (max)
  • Test Frequency:8GHz
  • P1dB:-
  • IIP3:-
  • Features:-
  • Impedance:50Ohm
  • Voltage - Supply:12V
  • Operating Temperature:-55°C ~ 85°C