Metelics (MACOM Technology Solutions) MASW-008543-TR3000
Manufacturer :
Metelics (MACOM Technology Solutions)
Mfr. Part # :
MASW-008543-TR3000
Description
IC RF SWITCH SPDT 4GHZ 8MSOP
Catalog
RF Switches
DataSheet
MASW-008543-TR3000 PDF
Price is not available, please RFQ
MASW-008543-TR3000 Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • RF Type:General Purpose
  • Topology:Absorptive
  • Circuit:SPDT
  • Frequency Range:10MHz ~ 4GHz
  • Isolation:65dB
  • Insertion Loss:0.7dB
  • Test Frequency:2GHz
  • P1dB:25dBm
  • IIP3:-
  • Features:-
  • Impedance:50Ohm
  • Voltage - Supply:-
  • Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
  • Package / Case:8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) Exposed Pad