Metelics (MACOM Technology Solutions) MASW-011060-TR0500
Mfr. Part # :
MASW-011060-TR0500
Description
SWITCH,SP2T,4MMHQFN-20LD
DataSheet
MASW-011060-TR0500 PDF
Price is not available, please RFQ
MASW-011060-TR0500 Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Cut Tape (CT)Tray
  • Part Status:Active
  • RF Type:General Purpose
  • Topology:Reflective
  • Circuit:SPDT
  • Frequency Range:500MHz ~ 6GHz
  • Isolation:28dB
  • Insertion Loss:0.8dB
  • Test Frequency:6GHz
  • P1dB:-
  • IIP3:75dBm
  • Features:-
  • Impedance:50Ohm
  • Voltage - Supply:-
  • Operating Temperature:-40°C ~ 85°C