JSW2-33DR-75+
Manufacturer :
Mfr. Part # :
JSW2-33DR-75+
Description
REFLECTIVE SPDT, SMT SOLID STATE
Catalog
RF Switches
DataSheet
JSW2-33DR-75+ PDF
Price is not available, please RFQ
JSW2-33DR-75+ Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • RF Type:CATV, SatCom
  • Topology:Reflective
  • Circuit:SPDT
  • Frequency Range:5MHz ~ 3GHz
  • Isolation:31dB
  • Insertion Loss:0.53dB
  • Test Frequency:3GHz
  • P1dB:-
  • IIP3:63dBm
  • Features:-
  • Impedance:75Ohm
  • Voltage - Supply:2.3V ~ 4.8V
  • Operating Temperature:-40°C ~ 85°C