Metelics (MACOM Technology Solutions) MASW-011040-TR0500
Manufacturer :
Metelics (MACOM Technology Solutions)
Mfr. Part # :
MASW-011040-TR0500
Description
IC RF SWITCH SP4T 1GHZ 20HQFN
Catalog
RF Switches
DataSheet
MASW-011040-TR0500 PDF
Price is not available, please RFQ
MASW-011040-TR0500 Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • RF Type:-
  • Topology:-
  • Circuit:SP4T
  • Frequency Range:50MHz ~ 1GHz
  • Isolation:40dB
  • Insertion Loss:0.5dB
  • Test Frequency:1GHz
  • P1dB:-
  • IIP3:-
  • Features:-
  • Impedance:50Ohm
  • Voltage - Supply:100V
  • Operating Temperature:-55°C ~ 85°C