Metelics (MACOM Technology Solutions) MASW-011105-TR0500
Mfr. Part # :
MASW-011105-TR0500
Description
IC RF SWITCH SPDT 14QFN
DataSheet
MASW-011105-TR0500 PDF
Price is not available, please RFQ
MASW-011105-TR0500 Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • RF Type:General Purpose
  • Topology:Reflective
  • Circuit:SPDT
  • Frequency Range:17.7GHz ~ 31GHz
  • Isolation:30dB
  • Insertion Loss:1.6dB
  • Test Frequency:31GHz
  • P1dB:-
  • IIP3:43dBm
  • Features:-
  • Impedance:50Ohm
  • Voltage - Supply:5V
  • Operating Temperature:-40°C ~ 85°C