Powercast TX91501-1W-ID
Manufacturer :
Powercast
Mfr. Part # :
TX91501-1W-ID
Description
POWERCASTER TRANSMITTER - 915 MH
Catalog
RF Receiver, Transmitter, and Transceiver Finished Units
DataSheet
TX91501-1W-ID PDF
Price is not available, please RFQ
TX91501-1W-ID Tech Specifications
  • Series:Powercasterâ„¢
  • Package:Box
  • Part Status:Obsolete
  • Function:Transmitter
  • Modulation or Protocol:ASK, DSSS
  • Frequency:915MHz
  • Applications:General Purpose
  • Interface:-
  • Sensitivity:-
  • Power - Output:1W