Powercast TX91501-3W-ID
Mfr. Part # :
TX91501-3W-ID
Description
POWERCASTER TRANSMITTER - 915 MH
DataSheet
TX91501-3W-ID PDF
Price is not available, please RFQ
TX91501-3W-ID Tech Specifications
  • Series:Powercasterâ„¢
  • Package:Box
  • Part Status:Obsolete
  • Function:Transmitter
  • Modulation or Protocol:ASK, DSSS
  • Frequency:915MHz
  • Sensitivity:-
  • Power - Output:3W