Amtery Corporation CP10710P150-20
Manufacturer :
Amtery Corporation
Mfr. Part # :
CP10710P150-20
Description
7 GHZ 10 GHZ, 20 DB COUPLING, B
Catalog
RF Directional Coupler
DataSheet
CP10710P150-20 PDF
Price is not available, please RFQ
CP10710P150-20 Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Box
  • Part Status:Active
  • Coupler Type:Standard
  • Frequency:7GHz ~ 10GHz
  • Coupling Factor:20dB
  • Applications:General Purpose
  • Insertion Loss:0.35dB
  • Power - Max:150W