Inventek Systems W24-ASMA-M
Manufacturer :
Inventek Systems
Mfr. Part # :
W24-ASMA-M
Description
RF ANT 2.4GHZ WHIP TILT SMA MALE
Catalog
RF Antennas
DataSheet
W24-ASMA-M PDF
Price is not available, please RFQ
W24-ASMA-M Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Bulk
  • Part Status:Active
  • RF Family/Standard:WiFi
  • Frequency Group:UHF (2GHz ~ 3GHz)
  • Frequency (Center/Band):2.4GHz
  • Frequency Range:2.4GHz ~ 2.5GHz
  • Antenna Type:Whip, Tilt
  • Number of Bands:1
  • VSWR:1.5
  • Return Loss:-17dBi
  • Gain:2.15dBi
  • Power - Max:50 W
  • Features:-
  • Termination:SMA Male
  • Ingress Protection:-
  • Mounting Type:Connector Mount
  • Height (Max):2.598" (66.00mm)