Sevskiy GmbH AN250202-01P-150-MHF1
Manufacturer :
Sevskiy GmbH
Mfr. Part # :
AN250202-01P-150-MHF1
Description
RF ANT 2.45GHZ/5.5GHZ/6.5GHZ PCB
Catalog
RF Antennas
DataSheet
AN250202-01P-150-MHF1 PDF
Price is not available, please RFQ
AN250202-01P-150-MHF1 Tech Specifications
  • Series:AN250202-01P
  • Package:Bulk
  • Part Status:Active
  • RF Family/Standard:Bluetooth, General ISM, WiFi
  • Frequency Group:UHF (2GHz ~ 3GHz), SHF (f > 4GHz)
  • Frequency (Center/Band):2.45GHz, 5.5GHz, 6.5GHz
  • Frequency Range:2.4GHz ~ 2.5GHz, 4.9GHz ~ 5.85GHz, 5.925GHz ~ 7.125GHz
  • Antenna Type:PCB Trace
  • Number of Bands:3
  • VSWR:2, 2, 2
  • Return Loss:-10dB, -10dB, -10dB
  • Gain:1.9dBi, 2.4dBi, 3,1dBi
  • Power - Max:10 W
  • Features:Cable - 150mm
  • Termination:U.FL (UMCC), IPEX MHF1
  • Ingress Protection:-
  • Mounting Type:Connector Mount
  • Height (Max):0.039" (1.00mm)