API Technologies Corp. AR251575008CCLF
Manufacturer :
API Technologies Corp.
Mfr. Part # :
AR251575008CCLF
Description
RF ANT 1.575GHZ MOD SMA MALE MAG
Catalog
RF Antennas
DataSheet
AR251575008CCLF PDF
Price is not available, please RFQ
AR251575008CCLF Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Bulk
  • Part Status:Discontinued at Digi-Key
  • RF Family/Standard:-
  • Frequency Group:UHF (1GHz ~ 2GHz)
  • Frequency (Center/Band):1.575GHz
  • Frequency Range:-
  • Antenna Type:Module
  • Number of Bands:1
  • VSWR:2.1
  • Return Loss:-
  • Gain:2dBic
  • Power - Max:-
  • Features:Cable - 254mm
  • Termination:SMA Male (1)
  • Ingress Protection:-
  • Mounting Type:Magnetic, Chassis Mount
  • Height (Max):0.505" (12.83mm)