NuWaves Engineering NW-BA-C-10-RX03
Mfr. Part # :
NW-BA-C-10-RX03
Description
RF BIDIRECTIONAL AMP, 10W, 10DB
DataSheet
NW-BA-C-10-RX03 PDF
Price is not available, please RFQ
NW-BA-C-10-RX03 Tech Specifications
  • Part Status:Active
  • Frequency:4.4GHz ~ 5.1GHz
  • P1dB:18dBm
  • Gain:10dB
  • Noise Figure:3dB
  • RF Type:General Purpose
  • Voltage - Supply:27V ~ 32V
  • Current - Supply:1.75A
  • Test Frequency:4.4GHz ~ 5.1GHz