NuWaves Engineering NW-PA-11B02A
Manufacturer :
NuWaves Engineering
Mfr. Part # :
NW-PA-11B02A
Description
RF PWR AMP, 10W, 200-2600MHZ
Catalog
RF Amplifiers
DataSheet
NW-PA-11B02A PDF
Price is not available, please RFQ
NW-PA-11B02A Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Box
  • Part Status:Active
  • Frequency:200MHz ~ 2.6GHz
  • P1dB:33dBm
  • Gain:40dB
  • Noise Figure:-
  • RF Type:General Purpose
  • Voltage - Supply:11V ~ 32V
  • Current - Supply:1.4A
  • Test Frequency:2.6GHz