NuWaves Engineering NW-PA-C-20-R01
Mfr. Part # :
NW-PA-C-20-R01
Description
RF PWR AMP, 20W, 4.4-4.9GHZ
DataSheet
NW-PA-C-20-R01 PDF
Price is not available, please RFQ
NW-PA-C-20-R01 Tech Specifications
  • Part Status:Active
  • Frequency:4.4GHz ~ 4.9GHz
  • P1dB:33dBm
  • Gain:43dB
  • Noise Figure:-
  • RF Type:General Purpose
  • Voltage - Supply:27V ~ 32V
  • Current - Supply:3.6A
  • Test Frequency:4.4GHz