NuWaves Engineering NW-PA-11C01A
Mfr. Part # :
NW-PA-11C01A
Description
RF PWR AMP, 15W, 225-2400MHZ
DataSheet
NW-PA-11C01A PDF
Price is not available, please RFQ
NW-PA-11C01A Tech Specifications
  • Part Status:Active
  • Frequency:225MHz ~ 2.4GHz
  • P1dB:34dBm
  • Gain:40dB
  • Noise Figure:-
  • RF Type:General Purpose
  • Voltage - Supply:11V ~ 32V
  • Current - Supply:1.5A
  • Test Frequency:2.4GHz