NuWaves Engineering NW-BA-C-15-RX01
Mfr. Part # :
NW-BA-C-15-RX01
Description
RF BIDIRECTIONAL AMP, 15W, 10DB
DataSheet
NW-BA-C-15-RX01 PDF
Price is not available, please RFQ
NW-BA-C-15-RX01 Tech Specifications
  • Part Status:Active
  • Frequency:4.4GHz ~ 4.9GHz
  • P1dB:18dBm
  • Gain:43dB
  • Noise Figure:3.5dB
  • RF Type:General Purpose
  • Voltage - Supply:27V ~ 32V
  • Current - Supply:4.6A
  • Test Frequency:4.4GHz ~ 4.9GHz