TE Connectivity AMP Connectors ROX3SJ680R
Mfr. Part # :
ROX3SJ680R
Description
RES 680 OHM 3W 5% AXIAL
DataSheet
ROX3SJ680R PDF
Price is not available, please RFQ
ROX3SJ680R Tech Specifications
  • Part Status:Active
  • Resistance:680 Ohms
  • Tolerance:±5%
  • Power (Watts):3W
  • Composition:Metal Oxide Film
  • Features:Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety
  • Temperature Coefficient:±350ppm/°C
  • Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
  • Package / Case:Axial
  • Supplier Device Package:Axial
  • Size / Dimension:0.217" Dia x 0.630" L (5.50mm x 16.00mm)