Kamaya RLC32K5R60FTP
Mfr. Part # :
RLC32K5R60FTP
Description
RES 5.6 OHM 1/2W 1% 1206
DataSheet
RLC32K5R60FTP PDF
Price is not available, please RFQ
RLC32K5R60FTP Tech Specifications
  • Part Status:Active
  • Resistance:5.6 Ohms
  • Tolerance:±1%
  • Power (Watts):0.5W, 1/2W
  • Composition:Thick Film
  • Features:Automotive AEC-Q200
  • Temperature Coefficient:±100ppm/°C
  • Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
  • Ratings:-
  • Size / Dimension:0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
  • Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)