Kamaya RLC35-R360JTE
Mfr. Part # :
RLC35-R360JTE
Description
RES 0.36 OHM 2/3W 5% 1210
DataSheet
RLC35-R360JTE PDF
Price is not available, please RFQ
RLC35-R360JTE Tech Specifications
  • Part Status:Active
  • Resistance:360 mOhms
  • Tolerance:±5%
  • Power (Watts):0.667W, 2/3W
  • Composition:Thick Film
  • Features:Automotive AEC-Q200
  • Temperature Coefficient:0/ +200ppm/°C
  • Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
  • Ratings:-
  • Size / Dimension:0.122" L x 0.098" W (3.10mm x 2.50mm)
  • Height - Seated (Max):0.030" (0.75mm)