Kamaya RPC35685JTE
Mfr. Part # :
RPC35685JTE
Description
RES 6.8M OHM 1/2W 5% 1210
DataSheet
RPC35685JTE PDF
Price is not available, please RFQ
RPC35685JTE Tech Specifications
  • Part Status:Active
  • Resistance:6.8 MOhms
  • Tolerance:±5%
  • Power (Watts):0.5W, 1/2W
  • Composition:Thick Film
  • Features:Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
  • Temperature Coefficient:±200ppm/°C
  • Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
  • Ratings:-
  • Size / Dimension:0.122" L x 0.098" W (3.10mm x 2.50mm)
  • Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)