Kamaya RPC35754JTE
Manufacturer :
Kamaya
Mfr. Part # :
RPC35754JTE
Description
RES 750K OHM 1/2W 5% 1210
Catalog
Chip Resistors-Surface Mount
DataSheet
RPC35754JTE PDF
Price is not available, please RFQ
RPC35754JTE Tech Specifications
  • Series:RPC
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Resistance:750 kOhms
  • Tolerance:±5%
  • Power (Watts):0.5W, 1/2W
  • Composition:Thick Film
  • Features:Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
  • Temperature Coefficient:±100ppm/°C
  • Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
  • Package / Case:1210 (3225 Metric)
  • Supplier Device Package:1210
  • Ratings:-
  • Size / Dimension:0.122" L x 0.098" W (3.10mm x 2.50mm)
  • Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)