Kamaya RPC50244JTE
Mfr. Part # :
RPC50244JTE
Description
RES 240K OHM 3/4W 5% 2010
DataSheet
RPC50244JTE PDF
Price is not available, please RFQ
RPC50244JTE Tech Specifications
  • Part Status:Active
  • Resistance:240 kOhms
  • Tolerance:±5%
  • Power (Watts):0.75W, 3/4W
  • Composition:Thick Film
  • Features:Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
  • Temperature Coefficient:±100ppm/°C
  • Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
  • Ratings:-
  • Size / Dimension:0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
  • Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)