Kamaya RLC63KR600FTE
Mfr. Part # :
RLC63KR600FTE
Description
RES 0.6 OHM 1W 1% 2512
DataSheet
RLC63KR600FTE PDF
Price is not available, please RFQ
RLC63KR600FTE Tech Specifications
  • Part Status:Active
  • Resistance:600 mOhms
  • Tolerance:±1%
  • Power (Watts):1W
  • Composition:Thick Film
  • Features:Automotive AEC-Q200
  • Temperature Coefficient:±100ppm/°C
  • Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
  • Ratings:-
  • Size / Dimension:0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
  • Height - Seated (Max):0.030" (0.75mm)