Kamaya RLC16KR820JTP
Mfr. Part # :
RLC16KR820JTP
Description
RES 0.82 OHM 1/4W 5% 0603
DataSheet
RLC16KR820JTP PDF
Price is not available, please RFQ
RLC16KR820JTP Tech Specifications
  • Part Status:Active
  • Resistance:820 mOhms
  • Tolerance:±5%
  • Power (Watts):0.25W, 1/4W
  • Composition:Thick Film
  • Features:Automotive AEC-Q200
  • Temperature Coefficient:±100ppm/°C
  • Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
  • Ratings:-
  • Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
  • Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)