Kamaya RPC32685JTP
Mfr. Part # :
RPC32685JTP
Description
RES 6.8M OHM 1/3W 5% 1206
DataSheet
RPC32685JTP PDF
Price is not available, please RFQ
RPC32685JTP Tech Specifications
  • Part Status:Active
  • Resistance:6.8 MOhms
  • Tolerance:±5%
  • Power (Watts):0.333W, 1/3W
  • Composition:Thick Film
  • Features:Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
  • Temperature Coefficient:±200ppm/°C
  • Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
  • Ratings:-
  • Size / Dimension:0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
  • Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)