Kamaya RLC20-R091FTP
Mfr. Part # :
RLC20-R091FTP
Description
RES 0.091 OHM 1/3W 1% 0805
DataSheet
RLC20-R091FTP PDF
Price is not available, please RFQ
RLC20-R091FTP Tech Specifications
  • Part Status:Active
  • Resistance:91 mOhms
  • Tolerance:±1%
  • Power (Watts):0.333W, 1/3W
  • Composition:Thick Film
  • Features:Automotive AEC-Q200
  • Temperature Coefficient:0/ +250ppm/°C
  • Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
  • Ratings:-
  • Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
  • Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)