Kamaya RPC63203JTE
Mfr. Part # :
RPC63203JTE
Description
RES 20K OHM 1W 5% 2512
DataSheet
RPC63203JTE PDF
Price is not available, please RFQ
RPC63203JTE Tech Specifications
  • Part Status:Active
  • Resistance:20 kOhms
  • Tolerance:±5%
  • Power (Watts):1W
  • Composition:Thick Film
  • Features:Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
  • Temperature Coefficient:±100ppm/°C
  • Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
  • Ratings:-
  • Size / Dimension:0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
  • Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)