Kamaya RLC20KR700FTP
Mfr. Part # :
RLC20KR700FTP
Description
RES 0.7 OHM 1/3W 1% 0805
DataSheet
RLC20KR700FTP PDF
Price is not available, please RFQ
RLC20KR700FTP Tech Specifications
  • Part Status:Active
  • Resistance:700 mOhms
  • Tolerance:±1%
  • Power (Watts):0.333W, 1/3W
  • Composition:Thick Film
  • Features:Automotive AEC-Q200
  • Temperature Coefficient:±100ppm/°C
  • Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
  • Ratings:-
  • Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
  • Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)