Kamaya RLC10-R750JTH
Mfr. Part # :
RLC10-R750JTH
Description
RES 0.75 OHM 1/8W 5% 0402
DataSheet
RLC10-R750JTH PDF
Price is not available, please RFQ
RLC10-R750JTH Tech Specifications
  • Part Status:Active
  • Resistance:750 mOhms
  • Tolerance:±5%
  • Power (Watts):0.125W, 1/8W
  • Composition:Thick Film
  • Features:Automotive AEC-Q200
  • Temperature Coefficient:0/ +200ppm/°C
  • Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
  • Ratings:-
  • Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
  • Height - Seated (Max):0.016" (0.40mm)