Kamaya RLC63K3R30JTE
Manufacturer :
Kamaya
Mfr. Part # :
RLC63K3R30JTE
Description
RES 3.3 OHM 1W 5% 2512
Catalog
Chip Resistors-Surface Mount
DataSheet
RLC63K3R30JTE PDF
Price is not available, please RFQ
RLC63K3R30JTE Tech Specifications
  • Series:RLC
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Resistance:3.3 Ohms
  • Tolerance:±5%
  • Power (Watts):1W
  • Composition:Thick Film
  • Features:Automotive AEC-Q200
  • Temperature Coefficient:±100ppm/°C
  • Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
  • Package / Case:2512 (6432 Metric)
  • Supplier Device Package:2512
  • Ratings:-
  • Size / Dimension:0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
  • Height - Seated (Max):0.030" (0.75mm)