Kamaya RMC1/16SK4122FTH
Mfr. Part # :
RMC1/16SK4122FTH
Description
RES SMD 41.2K OHM 1% 1/16W 0402
DataSheet
RMC1/16SK4122FTH PDF
Price is not available, please RFQ
RMC1/16SK4122FTH Tech Specifications
  • Part Status:Active
  • Resistance:41.2 kOhms
  • Tolerance:±1%
  • Power (Watts):0.1W, 1/10W
  • Composition:Thick Film
  • Features:Automotive AEC-Q200
  • Temperature Coefficient:±100ppm/°C
  • Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
  • Ratings:AEC-Q200
  • Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
  • Height - Seated (Max):0.016" (0.40mm)