KOA Speer Electronics, Inc. RK73H2BRTTD19R6F
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Mfr. Part # :
RK73H2BRTTD19R6F
Description
RES 19.6 OHM 1% 1/4W 1206
Catalog
Chip Resistors-Surface Mount
DataSheet
RK73H2BRTTD19R6F PDF
Price is not available, please RFQ
RK73H2BRTTD19R6F Tech Specifications
  • Series:RK73-RT
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Resistance:19.6 Ohms
  • Tolerance:±1%
  • Power (Watts):0.25W, 1/4W
  • Composition:Thick Film
  • Features:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
  • Temperature Coefficient:±100ppm/°C
  • Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
  • Package / Case:1206 (3216 Metric)
  • Supplier Device Package:1206
  • Ratings:AEC-Q200
  • Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
  • Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)