Vishay / Beyschlag MMA02040C3402FB300
Manufacturer :
Vishay / Beyschlag
Mfr. Part # :
MMA02040C3402FB300
Description
RES 34K OHM 1% 2/5W MELF 0204
Catalog
Chip Resistors-Surface Mount
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
DataSheet
MMA02040C3402FB300 PDF
Price is not available, please RFQ
MMA02040C3402FB300 Tech Specifications
  • Series:MMA - Professional
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Resistance:34 kOhms
  • Tolerance:±1%
  • Power (Watts):0.4W, 2/5W
  • Composition:Thin Film
  • Features:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
  • Temperature Coefficient:±50ppm/°C
  • Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
  • Package / Case:MELF, 0204
  • Supplier Device Package:0204
  • Ratings:AEC-Q200
  • Size / Dimension:0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)