KOA Speer Electronics, Inc. RN73H2ETTD1100C25
Mfr. Part # :
RN73H2ETTD1100C25
Description
RES 110 OHM 0.25% 1/4W 1210
DataSheet
RN73H2ETTD1100C25 PDF
Price is not available, please RFQ
RN73H2ETTD1100C25 Tech Specifications
  • Part Status:Active
  • Resistance:110 Ohms
  • Tolerance:±0.25%
  • Power (Watts):0.25W, 1/4W
  • Composition:Metal Film
  • Features:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
  • Temperature Coefficient:±25ppm/°C
  • Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
  • Package / Case:1210 (3225 Metric)
  • Supplier Device Package:1210
  • Ratings:AEC-Q200
  • Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
  • Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)