KOA Speer Electronics, Inc. HV732HTTE3323F
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Mfr. Part # :
HV732HTTE3323F
Description
RES 332K OHM 1% 1/2W 2010
Catalog
Chip Resistors-Surface Mount
DataSheet
HV732HTTE3323F PDF
Price is not available, please RFQ
HV732HTTE3323F Tech Specifications
  • Series:HV73
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Resistance:332 kOhms
  • Tolerance:±1%
  • Power (Watts):0.5W, 1/2W
  • Composition:Thick Film
  • Features:High Voltage, Moisture Resistant
  • Temperature Coefficient:±100ppm/°C
  • Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
  • Package / Case:2010 (5025 Metric)
  • Supplier Device Package:2010
  • Ratings:-
  • Size / Dimension:0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
  • Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)