Vishay / Dale CRCW1206931RFKTA
Manufacturer :
Vishay / Dale
Mfr. Part # :
CRCW1206931RFKTA
Description
RES SMD 931 OHM 1% 1/4W 1206
Catalog
Chip Resistors-Surface Mount
DataSheet
CRCW1206931RFKTA PDF
Price is not available, please RFQ
CRCW1206931RFKTA Tech Specifications
  • Series:CRCW
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Active
  • Resistance:931 Ohms
  • Tolerance:±1%
  • Power (Watts):0.25W, 1/4W
  • Composition:Thick Film
  • Features:Automotive AEC-Q200
  • Temperature Coefficient:±100ppm/°C
  • Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
  • Package / Case:1206 (3216 Metric)
  • Supplier Device Package:1206
  • Ratings:AEC-Q200
  • Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
  • Height - Seated (Max):0.024" (0.60mm)