ROHM Semiconductor TRR01MZPF3301
Manufacturer :
ROHM Semiconductor
Mfr. Part # :
TRR01MZPF3301
Description
RES SMD 3.3K OHM 1% 1/16W 0402
Catalog
Chip Resistors-Surface Mount
DataSheet
TRR01MZPF3301 PDF
Price is not available, please RFQ
TRR01MZPF3301 Tech Specifications
  • Series:TRR
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Not For New Designs
  • Resistance:3.3 kOhms
  • Tolerance:±1%
  • Power (Watts):0.063W, 1/16W
  • Composition:Thick Film
  • Features:Anti-Sulfur
  • Temperature Coefficient:±100ppm/°C
  • Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
  • Package / Case:0402 (1005 Metric)
  • Supplier Device Package:0402
  • Ratings:-
  • Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
  • Height - Seated (Max):0.016" (0.40mm)