KOA Speer Electronics, Inc. RN73H2ATTD9420A25
Mfr. Part # :
RN73H2ATTD9420A25
Description
RES 942 OHM 0.05% 1/8W 0805
DataSheet
RN73H2ATTD9420A25 PDF
Price is not available, please RFQ
RN73H2ATTD9420A25 Tech Specifications
  • Part Status:Active
  • Resistance:942 Ohms
  • Tolerance:±0.05%
  • Power (Watts):0.125W, 1/8W
  • Composition:Metal Film
  • Features:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
  • Temperature Coefficient:±25ppm/°C
  • Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
  • Package / Case:0805 (2012 Metric)
  • Supplier Device Package:0805
  • Ratings:AEC-Q200
  • Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
  • Height - Seated (Max):0.024" (0.60mm)