KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD9532F50
Mfr. Part # :
RN731JTTD9532F50
Description
RES 95.3K OHM 1% 1/16W 0603
DataSheet
RN731JTTD9532F50 PDF
Price is not available, please RFQ
RN731JTTD9532F50 Tech Specifications
  • Part Status:Not For New Designs
  • Resistance:95.3 kOhms
  • Tolerance:±1%
  • Power (Watts):0.063W, 1/16W
  • Composition:Thin Film
  • Features:Moisture Resistant
  • Temperature Coefficient:±50ppm/°C
  • Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
  • Ratings:-
  • Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
  • Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)