KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD4932F100
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Mfr. Part # :
RN731JTTD4932F100
Description
RES 49.3K OHM 1% 1/16W 0603
Catalog
Chip Resistors-Surface Mount
DataSheet
RN731JTTD4932F100 PDF
Price is not available, please RFQ
RN731JTTD4932F100 Tech Specifications
  • Series:RN73
  • Package:Tape & Reel (TR)
  • Part Status:Not For New Designs
  • Resistance:49.3 kOhms
  • Tolerance:±1%
  • Power (Watts):0.063W, 1/16W
  • Composition:Thin Film
  • Features:Moisture Resistant
  • Temperature Coefficient:±100ppm/°C
  • Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
  • Package / Case:0603 (1608 Metric)
  • Supplier Device Package:0603
  • Ratings:-
  • Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
  • Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)