KOA Speer Electronics, Inc. RN73H1JTTD1140D10
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Mfr. Part # :
RN73H1JTTD1140D10
Description
RES 114 OHM 0.5% 1/10W 0603
Catalog
Chip Resistors-Surface Mount
DataSheet
RN73H1JTTD1140D10 PDF
Price is not available, please RFQ
RN73H1JTTD1140D10 Tech Specifications
  • Series:RN73H
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Resistance:114 Ohms
  • Tolerance:±0.5%
  • Power (Watts):0.1W, 1/10W
  • Composition:Metal Film
  • Features:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
  • Temperature Coefficient:±10ppm/°C
  • Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
  • Package / Case:0603 (1608 Metric)
  • Supplier Device Package:0603
  • Ratings:AEC-Q200
  • Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
  • Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)