KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD5970D25
Mfr. Part # :
RN731JTTD5970D25
Description
RES 597 OHM 0.5% 1/16W 0603
DataSheet
RN731JTTD5970D25 PDF
Price is not available, please RFQ
RN731JTTD5970D25 Tech Specifications
  • Part Status:Not For New Designs
  • Resistance:597 Ohms
  • Tolerance:±0.5%
  • Power (Watts):0.063W, 1/16W
  • Composition:Thin Film
  • Features:Moisture Resistant
  • Temperature Coefficient:±25ppm/°C
  • Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
  • Ratings:-
  • Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
  • Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)